12.7.2010 22:09:28
Květ sukně
sakury a magnólie
vykvetl na tvých bocích
a splývá k zemi
v naději rozkvetení
šeptá tajemstvím
28.6.2010 20:19:27
Když byl kbelík plný, neŽIT zemřel.
"Sem jáMOR," řekl.
"Jsi osel," řekla Pauline.
A to poslední, co neŽIT v životě viděl, byla Pauline stojící vedle něho a ždímající jeho krev z mopu do kbelíku.

Richard Brautigan - V melounovém cukru
22.6.2010 21:18:31
Když nebe rozkročí se nad kopcem
a den jak perlička na dně touhy zazáří
je k oběma hladinám krutě daleko

a tak kotvičkou přání
snažíme se zachytit
alespoň tady na zemi

Otáčíme se a počítáme stopy
zpola po paměti radostiví
že nás (alespoň pro tuto chvíli) neubylo
17.4.2010 15:34:11
Na bandzone.cz jsou k poslechu dvě mé nové písně.

Modří ptáci na fialové obloze
26.12.2009 18:19:39
"Ty tedy nemyslíš," řekla Klarisa, "že ještě něčeho dosáhne?"
"Neexistuje lepší příklad neodvratnosti než ten, který poskytuje nadaný mladý člověk, když se scvrkává ve starého obyčejného člověka; nezasažen žádnou ranou osudu, pouhým sesycháním, jež mu bylo předem určeno!"

Robert Musil - Muž bez vlastností
10.11.2009 19:06:53
Ples v opeře: folk-deathový oříšek s příchutí poezie
8.11.2009 22:39:20
Její temnost je záměrná. Už Baudelaire napsal: "Nebýt pochopen skýtá jistou proslulost." Pro Benna znamená básnění "povznést podstatné věci do nesrozumitelné řeči, oddat se věcem, které zasluhují, aby se o nich nikdo nemohl přesvědčit." Extaticky promlouvá k básníkům Saint-John Perse: "Dvojjazyčný mezi dvojace vyhrocenými věcmi jsi sám střetem mezi vším střetajícím se, hovoříš v mnohoznačnostech jako ten, kdo zbloudil v boji mezi křídly a trny." A o něco střízlivěji Montale: "Nikdo by nepsal verše, kdyby problém básnění spočíval v tom, jak se vyjadřovat srozumitelně."

Hugo Friedrich - Struktura moderní lyriky
21.10.2009 17:47:16
Řekla mi

Uchop mě
a drž
jak džbán

Jsem žena
luna
lůno
lán

Jsem tma
10.9.2009 23:40:45
Rychlých šest

Vteřina nad městem
těkavý stín
po okapu stéká do potrubí

---

Světlo čeří smysly
vzývá k bytí
říká - pojď

---

Pánbů myje kopuli oblohy
kulatou a pórovitou houbou měsíce
a ještě si k tomu svítí
a ještě si k tomu zpívá

---

Smutek visí nad městem
jak kabát na věšáku
a vysmívá se všem
do strašáků

---

Jen vemte vodě čas
jen ať si navždy už zkamení
zařval v noci les
a město mělo ranní
zácpu

---

Jsou světy stínů
jsou světů stíny
vrostlé do hlíny
vrostlé do kamenů
24.6.2009 21:59:15
Inteligentní lidé jsou krutí. Hloupí lidé jsou příšerně krutí.

Jack London - Tulák po hvězdách
7.6.2009 18:56:12
Včerejší křest se velice vydařil, kdo nebyl, může litovat. Večerem vkusně a někdy poněkud nenápadně provázel Luboš Vlach, který celou akci odstartoval. S rozpuštěnou hřívou, svítilnou na čele a plachtou s texty přečetl svoji několikaminutovou báseň podkreslenou klavírními variacemi. Četl tiše, křehce, tázavě a, řekl bych, až biblicky - a to nejen proto, že vypadal jak starozákonní prorok. Poté slovo převzal Martin Sedlák a vysekl jím suverénně do éteru pukliny plné pomalé a těžké krve v napjatém temnosvitu barokního chvění a očekávání. Narcissa překvapila lapidárností a přímostí své dívčí básnické výpovědi. Líbila se. Potleskem vyprovázena, podium opanoval Radek Dyma, který přečetl vynikajícím způsobem v hanáckém dialektu psané básně ochořelého Tomáše Hájka, že se mi až nechce věřit, že by sám autor mohl tyto texty recitovat lépe. Každopádně mu Radek nastavil laťku hodně vysoko. Potlesk a smích a první kapela Hary a hadi už stála na podiu a hrála. A pěkně hrála. Floriš místo křiku a deklamace nasadil občas "normální" zpěv a výrazu kapely to víc než pomohlo. Že by tudy vedla cesta dál? No a pak už vše zbývalo a čekalo jen na Ples v opeře, který se opět předvedl ve vrcholové kondici:) Zkrátka folk-death ala emo Pažout. Tanči a dej. Netuš a věř. Retušuj. Kolíbej. A to vše s příměsí tázajícího se existenciálna, bolestného šepotu či chrchlavého řevu. Zkrátka vše směřovalo k vrcholu, jímž byl samozřejmě onen křest. Marek Sobola coby kmotr uchopil česnekové křtítko a třikrát jím na CD poklepal v požehnání. Malý a takřka nefunkční stroboskop nepravidelně a zmateně poblikával a do toho všeho začal z rukou česnekového krále padat česnekový sníh. A bylo to. A je to. Kapela si další píseň zahrála s kmotrem, který si také na podiu zajuchal - I'm walking like a fish... A tak jsme pomalu k všeobecné spokojenosti došli k závěru, rozjezdu a opilému spánku. Děkuju všem zúčastněným i nezúčastněným, že přišli, byť bylo toho dne v Brně akcí tři prdele. Díky...
21.5.2009 20:19:14
V sobotu 6. 6. 09 proběhne v brněnském klubu Mandragora křest našeho plesooperního alba Crocodilian Cloaca Woman. Křtít bude klasik Marek Sobola. Proběhnou autorská čtení: Martin Sedlák, Narcissa a Luboš Vlach, a krom nás zahraje ještě kapela Hary a Hadi. Vstup za šede. Přijďte.

A možná přijde i baletka a česnekový sníh...
23.4.2009 19:45:47
Dlouhá noc

Dlouhá noc
bez konce.
Jasný úplněk.
Zdá se mi,
že v dálce slyším
nesmělé vyzvání.
K prázdnému nebi volám:
Přijď.

Staročínská lidová píseň, překlad F. Stočes
11.4.2009 15:29:46
PvO = Ples v opeře - nové CD na obzoru.
23.3.2009 20:22:40
V novém čísle časopisu Dno se objevila moje povídka s názvem Pracák a na přiloženém sampleru dvě písně Plesu v opeře z nově chystaného alba. Koupit možno na drevenacikada.cz.
26.2.2009 15:47:26
Seděli jsme ve sklepě na Skleněné louce a Andrej přemýšleje přesně charakterizoval poetiku deathového rozemílače a básníka Chrise Burnese, řka: "V Burnesových textech se objevuje člověk, respektive to, co zněj po vykostění zůstane." Krása. Tato myšlenka by mohla posloužit jako motto k nějaké kupříkladu diplomové práci, jejíž název by mohl být - Hledání člověka v textech Ch. Burnese. Což je dnes koneckonců velmi populární název. Teď už se jen do toho pustit, co? Ošmero!
23.2.2009 21:48:56
Lze odpustit člověku, když dělá něco užitečného, pokud se tomu neobdivuje.
Když dělá člověk něco neužitečného, lze ho omluvit jen tehdy, když se tomu nesmírně obdivuje.
Veškeré umění je zcela neužitečné.

Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye

17.2.2009 22:24:12
Koncem ledna proběhl náš poněkud zvláštní koncert na pražském Chodově. Hráli jsme pro jakýsi zájezd zdravotních sester. Čokoládová fontána tryskala proudem a kuchař v šestipatrové čepici krájel vepřové z rožně. Děvčata se moc nebavila, tak alespoň že my spolu se Z davu jo. Pár fotek možno zhlédnout v příslušné sekci.

A další novinka je ta, že zanedlouho bude hotové naše nové plesooperní cd s názvem Crocodilian Cloaca Woman. Křest proběhne někdy v březnu někde v Brně. Tešte se...
30.12.2008 16:01:44
Staří gnostikové to cítili stejně dobře jako já ve svých pěti letech. Valentin, velký mistr Gnose ve druhém století, aby vyřešil ten zatracený problém, tvrdil, že Ježíš «jedl, pil, ale nedefekoval».
Hovno je obtížnější teologický problém než zlo. Bůh dal člověku svobodu, a můžeme tedy konec konců připustit, že není odpověden za lidské zločiny. Odpovědnost za hovno nese však plně jen ten, kdo člověka stvořil.

Milan Kundera - Nesnesitelná lehkost bytí
22.12.2008 13:02:49
XIV.

Nedělám si starosti s rýmy. Jen málokdy
dva stejné stromy stojí vedle sebe.
Myslím a píšu, jako květy mají barvu,
třebas míň dokonale ve svém výrazu,
neboť mi chybí božská prostota,
abych byl pouze svým vnějškem.

Dívám se a cítím pohnutí,
cítím pohnutí jak voda stékající po svažité půdě
a má poezie je přirozená jako závan větru...

Fernando Pessoa - Nevinnost je nemyslet (přeložila Pavla Lidmilová)
<< >>


Design by barzto | compute time: 0.00346600 mikrosecs